Hypoalergénna výživa pre dojčatá

Neocate Infant

Neocate LCP

Neocate Infant je hypoalergénna aminokyselinová formula pre dojčatá do 1 roku veku s alergiou na bielkovinu kravského mlieka alebo viacnásobnými potravinovými alergiami, v prípade, ak nemôžu byť dojčené. Neobsahuje žiadnu alergizujúcu bielkovinu, čím vylučuje riziko reakcie u detí s alergiou na bielkoviny obsiahnuté v potravinách. Zároveň ale poskytuje všetky živiny, ktoré Vaše bábätko potrebuje a môže byť teda používaná ako jediný zdroj výživy.

Spôsob prípravy

Príprava Neocate Infant

Neocate sa pripravuje ako bežné dojčenské mlieko, alebo je možné Neocate pridávať do príkrmu v období privykávania na pevnú stravu.

Příprava Neocate Infant

Pokyny na prípravu

 1. Dôkladne si umyte ruky a miesto, kde budete výživu pripravovať. Vysterilizujte fľaštičku a cumlík.
 2. Prevarte čerstvú vodu určenú pre dojčatá po dobu cca 5 minút alebo kým sa nevypne rýchlovarná kanvica. Nechajte schladiť po dobu najmenej 30 minút tak, aby pri kvapnutí na vnútornú stranu zápästia bola teplá. Požadované množstvo vody nalejte do vysterilizovanej fľaštičky.
 3. Naplňte priloženú odmerku práškom a zarovnajte suchým a čistým nožom.
 4. Prášok v odmerke nestláčajte. Používajte vždy iba priloženú odmerku.
 5. Pridajte predpísaný počet odmeriek prášku do vody. Uzatvorte fľaštičku a dôkladne pretrepte, kým sa prášok úplne nerozpustí. Pred podávaním skontrolujte teplotu výživy kvapnutím niekoľkých kvapiek na vnútornú stranu zápästia.
 6. Pokiaľ výživu nespotrebujete do jednej hodiny od prípravy, obsah fľaštičky znehodnoťte. Výživa nesmie byt počas podávania zohrievaná.

Ako dávkovať Neocate Infant

Odporúčané dávkovanie

Nižšie uvedená tabuľka predstavuje pomôcku, akým množstvom a ako často by ste mali svoje bábätko kŕmiť. Majte prosím na pamäti, že pokiaľ Vaše bábätko pije o niečo málo viac alebo menej, než je uvedené v tabuľke, avšak je spokojné a rastie úmerne svojmu veku, nemáte sa čoho obávať. Táto tabuľka je orientačná, presné dávkovanie určí ošetrujúci lekár Vášho dieťaťa.

Približný vek dieťaťa Približná hmotnosť dieťaťa (kg) Na prípravu jednej dávky Počet dávok za 24 hodín
odmerky ml vody
Po narodení 3,5 3 90 6
3 mesiace 6 4 120 6
4 - 6 mesiacov 7,5 6 180 5
7 - 9 mesiacov 8,5 7 210 5
10 - 12 mesiacov 9,5 8 240 5

Tipy a rady

Ako začať s Neocate Infant?

Majte na pamäti, že deti trpiace alergiou na bielkovinu kravského mlieka si môžu kŕmenie spájať s nepríjemnou reakciou, ktorá nastala v súvislosti s predtým používanou dojčenskou výživou. Neocate im takéto problémy nespôsobuje.

 • Prejdite na Neocate Infant čo najskôr po tom, ako bol predpísaný
 • Zaistite, aby pri prvom podávaní Neocate Infant bolo dieťa hladné
 • V období privykania na pevnú stravu pridávajte Neocate Infant do príkrmov

Sprievodné javy

Čo možno očakávať počas užívania
Neocate Infant?

 • Zelená stolica

  Zelená stolica

  Zelená stolica je u detí kŕmených prípravkom Neocate Infant úplne normálna. Je to dané spôsobom, akým je Neocate Infant trávený.

 • Vetry

  Vetry

  Spočiatku môže Vaše bábätko po užívaní Neocate Infant trpieť zvýšenou plynatosťou. Je to bežný sprievodný jav súvisiaci s odlišným charakterom zloženia Neocate oproti bežným dojčenským výživám a mal by časom ustúpiť. Je znakom toho, že si organizmus Vášho bábätka na trávenie aminokyselinového prípravku zvyká.

 • Zvýšená chuť do jedla

  Zvýšená chuť do jedla

  Akonáhle vymiznú príznaky alergie na bielkovinu kravského mlieka (ABKM), môžete u Vášho bábätka zaznamenať zvýšenú spotrebu Neocate Infant. Je to bežný sprievodný jav, najmä ak má Vaše dieťa s ohľadom na svoj vek podpriemernú hmotnosť.

PDF dokument na stiahnutie

Zloženie prípravku Neocate Infant

Stiahnuť zloženie (PDF)

Neocate Infant môže predpísať pediater, gastroenterológ alebo alergológ.

Neocate Infant je dostupný v lekárňach.

Neocate Junior

Neocate Junior

Hypoalergénna výživa pre batoľatá od 1 roku

Junior